«

»

Po týdnu znovu „Val di Sole“!

Po italském Val di Sole, které před týdnem pohostilo Mistrovství světa horských kol, bude tentokrát středem pozornosti bikerů knínické „Val di Sole“, které přivítá tuto sobotu pátý podnik 20. ročníku MTB Superior-Velsbike poháru Drahanské vrchoviny. A protože COVID19 regionální bikový seriál bohužel zeštíhlel i letos (jede se 7 závodů s tím finálovým v Blansku), začíná jít – co se týče celkového pořadí v jednotlivých kategoriích – už opravdu do tuhého!

Městys Knínice oslaví malé pořadatelské jubileum: přivítá závod „Vrchoviny“  po páté a díky pracovitosti a šikovnosti místní pořadatelské party v čele s Vláďou Janovským, se Knínice staly mezi bikery jednou z nejoblíbenějších tratí! Nebylo ročníku, kdy by pořadatelé rajdry příjemně nepřekvapili nějakou tou novinkou… Letošní rok nebude výjimkou: v závěru aktuality mrkněte na nové sekce, které pro Vás Janovský, Štolfa & spol. v průběhu roku zase „vymazlili“… Beze změn, samozřejmě, zůstává dominanta hlavního okruhu – sekce „Stone river“  a další atraktivní, jezdivé úseky tratě, kterou v jejím základě před pěti lety zkonfiguroval traťový specialista, Vlastík Odehnal.

V loňském roce  byl závod v Knínicích závěrečným, finálovým a v mužské elitní kategorii zde suverénně zvítězil Petr Šich (MORAVEC Team), který pokračuje na vítězné vlně i letos a určitě se na ní bude chtít „povozit“ i tuto sobotu! Mezi ženami zde byla loni nejrychlejší Tereza Nesetová (In – Life Cycling Team). Terezka ale letos sezónu vynechává (blíží se jí radostné mateřské povinnosti). Za to loni v cíli druhá, Pavlína Maráčková (SK Jiří Team) mateřské povinnosti stihla už v červenci a obdivuhodně rychle se vrátila na tratě! A že bere starty na letošní „Drahance“ velmi zodpovědně, toho je důkazem skutečnost, že je po čtyřech závodech v celkovém pořadí vedoucí závodnicí! A dá se očekávat, že bude horkou favoritkou i letošních Knínic!

Udrží si i v sobotu letošní neporazitelnost „odrážedlistka“ Karolínka Fialová z Blanska a osmiletý, tedy už docela „zkušený“ biker Šimon Grošek (Open Cycling Academy)? A budeme se opět moci v elitě mužů těšit na souboj Petr Šich / Ondřej Zelený? A co závod štafet? Jak to letos tradiční drama dopadne tentokrát? Na tyto a další otázky dá zcela jistě sobotní závod v Knínicích jasné odpovědi! Nenechte si ho tedy ujít a opět přijeďte, těšíme se na Vás! A přivezte více sluníčka! Zde jsou již rozhodčími schválené propozice: PDV-2021_Knínice-po kontrole

Plánky tratí

do-6-ti let:

7 – 8 let:

9-10, 11-12, 13-14-let:

hlavní závod:

Novinky na trati