«

»

Na řadě jsou Doubravy…

V rychlém sledu pokrčuje MTB Superior Colorprofi pohár Drahanské vrchoviny závodem v sobotu v Boskovicích, kde se uskuteční už 7. podnik letošního 18. ročníku této regionální bikové série. I když doba dovolených je stále v plném proudu, na „Vrchovinové“ účastnické absenci to není nijak výrazně znát a vzhledem ke skutečnosti, že předpověď počasí je na sobotu příznivá, věříme, že i do Boskovic si bikeři najdou cestu!

Příprava tratí se rozběhla v úterý, 13. srpna, vše nasvědčuje tomu, že hotovo bude vše ve čtvrtek. Tratě doznají letos dílčích změn. Především smysl jízdy po jednotlivých okruzích bude – na rozdíl od minulého roku, díky preciznosti traťového řeitele Vlastíka Odehnala – jednotný, což asi všichni uvítají. Se zaváděcími koly se opět počítá, vzhledem k začlenění areálu Sportparku, jehož zázemí se pro závod využívá, do okolního terénu to ani jinak nejde. Zde studujte oficiální propozice:  07. PDV2019_Boskovice_propozice Akce se uskuteční v sousedství místního atraktivního  Western parku, který bude v sobotu standadrdně v provozu a jehož návštěva se, například po závodě, dětem s rodiči nabízí. V této souvislosti snad jedna důležitá informace: cyklisté s kolem mají celodenní vstup do Westernového městečka pouze za 100.- Kč (což je třetinová cena oproti běžnému vstupnému). Takže jak Vaše Teamy odzávodí, určitě do „Westernu“ mrkněte! Pro parkování pak poslouží závodníkům louka naproti hlavnímu parkovišti Westernového městečka.

Před rokem zvítězil v Doubravách v kategorii mužů ELITE Michal Kozel (Superior MTB Team), v ženách byla nejrychlejší Martina Kuklová (Cykloteam Kolárna). Zatím co letošní Mistr ČR v kategorii muži EXPERT se letos na „Vrchovině“ už dvakrát objevil (dojel na 3. místě v Benešově a vyhrál minulý týden v Bukové), Martina Kuklová letos ještě v seriálu nezávodila. Jedno je však jisté: protože se „Vrchovina“ přehoupla do své druhé poloviny, začíná jít v boji o poháry za r. 2019 do tuhého! A protože se z jedenácti závodů počítá 8 nejlepších umístění, mohli bychom letošní první celkové vítěze teoreticky znát už po příštím závodě, který hostí v rychlém sledu už  24. srpna obec Kořenec. Stoprocentní, co se účasti a vítězství týče, jsou stále i po Bukové Martin Hruda (Drahnský Sporttým – odrážedla) a Ivo Kovařík (DK Bike Shop Racing Team – Masters III). V ostatních kategoriích je vývoj mnohem vyrovnanější, avšak už teď bych si dovolil vsadit na brněnského Šimona Groška (do 6 let), či bratry Tomáše a Lukáše Raškovy (9-10 let resp. 11-12 let, oba Short Bike Academy Opletal) a Elišku Hnákovou (st. žákyně – MORAVEC Team), jako na budoucí celkové vítěze… Ale nepředbíhejme… Ať tak či tak: Boskovice celkové výsledkové tajenky v jednotlivých kategoriích určitě poodkryjí…

Aktuální předpověď počasí je na sobotu zatím příznivá, pršet by nemělo,  což je vzhledem k náročnosti hlavního okruhu, jehož součástí i letos bude legendární technická pasáž „Šafářův dvoreček“, důležitá skutečnost. A protože v rámci závodu budete mít možnost osobního  setkání s VIP hostem kalibru, srovnatelného se svazovým prezidentem Petrem Markem (z jeho přítomnosti jsme se těšili před týdnem v Bukové), nenechte si určitě ujít ani Boskovice. Těšíme se na Vás!

Plánky boskovických okruhů:

Děti do 6 let

 

Děti 7-8 let

 

Děti 9-10, 11-12 let

 

Děti 13-14 let, junioří / kadeti, juniorky / kadetky, masters, muži, ženy