«

»

Na řadě je Žďárná!

Bikové aktivity v rámci klasické discipliny XCO budou v současnosti směřovat postupem času k jasnému cíli: v předposledním červencovém víkendu pohostí Mistrovství ČR město Hlinsko a jedním z přípravných závodů na nezadržitelně se blížící „Mistrák“ může – a já věřím, že bude – i blížící se čtvrtá MTB „Vrchovina“, kterou 22. června pohostí jedna ze zakládajících obcí této série – obec Žďárná.

Přípravy na závod, který i letos proběhne pod taktovkou svědomitého Mirka Mazánka, jsou již v plném proudu a na rozdíl od dvou předchozích „race“ na Benešově a v Okrouhlé, hlásí pořadatelé – co se tratí týče – pouze minimální, kosmetické změny. Okruhům 1800m a 3300m dominuje „Davidův skok“ – umělý můstek, na kterém dosahují rajdři docela slušných „letů“, a na kterém měl v r. 2013 nepříjemný pád tehdejší  biker MORAVEC Teamu, David Malý, který zde při svém come-backu na závodní tratě totálně rozlomil rám, sám zůstal naštěstí nezraněn… Křestní jméno bývalého závodníka Malého nese tedy od té doby tato umělá překážka, která je skutečnou atrakcí zdejších, jinak výhradně přírodních tratí.

Loni zde měl „šťávu“ především společný závod juniorů / kadetů. Vzpomínáte? Na startu se sešly hvězdičky jako Filip Konečný (BATT Nové Město na Moravě), Tomáš Ježek (IVAR Author CS Team) a Tomáš Tlamka „Contador“ (NUTREND Specialized Racing) a byl to právě „skorodomácí“ Tomáš Tlamka „Contador“, který v zajímavém souboji dokázal porazit jak Filipa Konečného, tak i Toma Ježka. Elitu mužů ve Žďárné loni ovládl Lukáš Zvolánek (Endeka Bassta Team), v ženách zde byla nejrychlejší legendární Šárka Chmurová (MaxCursor). Ze jmenovaných se letos na „Vrchovimě“ objevují jak Filip Konečný (vyhrál Valchov), tak Tomáš Tlamka „Contador“ (vyhrál doma na Okrouhlé), v letošní valchovské  preméře brala „bednu“ nestárnoucí Šárka Chmurová… Takže není vyloučeno, že se s těmito bikovými esy uvidíme i letos ve Žďárné! Kdo ale určitě ve Žďárné nebude chybět, je Martin Tvaróg, který oslnil jistým vítězstvím na poslední „Vrchovině“ v Okrouhlé a z VIP osobností to bude tentokrát skutečná osobnost z novinářské „branže“… Ptáte se kdo to bude? Neprozradím… Přijeďte se v sobotu do Žďárné přesvědčit na vlastní oči, kdo že se to tam objeví tentokrát… Zde studujte rozhodčími již  „posvěcené“ propozice PDV-2019_Žďárná_propozice_T , níže jsou k omrknutí i plánky tratí… Nenechte si tedy ujít po Valchově, Benešovu a Okrouhlé ani letošní Žďárnou!

Trať 500m

Trať 1000m

Trať 1800m

Trať 3300m