«

»

Na řadě je „Irská lavice“!

Již po dvanácté pohostí tuto sobotu, 28. května MTB Pohár Drahanské vrchoviny Protivanov a bude to letos poprvé (ovšem zdaleka ne na posled) co seriál ocitne v jiném kraji než Brněnském. Po několika předchozích ročnících, kdy se v Protivanově jezdily závody ve sprintu (XCE – eliminator) se letos vracíme po dohodě s hlavním pořadatelem ke klasickému v cross country závodu.

Legendární pasáž protivanovské tratě: "Irská lavice" aneb výjez a sjezd z místního vodojemu.

Legendární pasáž protivanovské tratě: „Irská lavice“ aneb výjezd a sjezd na a z místního vodojemu.

Důvodem je především snaha zvýšit opět počet účastníků na zdejších tratích, který – podle našeho soudu – v minulých letech disciplinou Eliminator, tak trochu trpěl… Uvidíme, jak se vše podaří, každopádně zdejší nenáročné tratě nám jdou „na ruku“ s naší snahou přilákat nové jezdce na start, především v rámci náborového závodu. Zde mrkněte na rozpis-protivanov-2016, komplet detailní plánky tratí a přesné distance najdete na této stránce ve čtvrtek 26.5.2016 večer.  V tento den totiž proběhne stavba tratí a jejich přesné zaměření. Takže: buďte ve střehu!

Info z přípravy na závod, středa 25.5.2016: Konfiguraci tratí dnes určil  veskrze inovativní traťový architekt MTB „Vrchoviny“, Milan Šafář. I když se v rámci tratí „nepouštíme do žádných větších akcí“, přesto zkušený Milan jednu „vychytávku“, kterou ocení hlavně diváci, vymyslel… Obávanou „Irskou lavici“ vyzvou děti od kategorií 9-10 let, které – až po kategorie starších žáků včetně ji zdolají nahoru-dolů v jednom směru (od severu), od kadetů pak už všechny kategorie vyzvou tento umělý kopec v obou směrech: nejdříve nahoru-dolů ze severu a pak nahoru – dolů z jihu. Očekává se ještě korekce propozic (především dětské kategorie), v pátek večer by už mělo být komplet jasno, takže nezapoměňte se sem „pro zichr“  zase mrknout… V sobotu, v hlavním popoledním závodě mužů ELITE pořadatelé pčekávají, že padne traťový rekord: Start v sobotu v Protivanově totiž ohlásil skvělý český biker – Pavel Boudný!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rekordmanka v počtu vítězství v Protivanově, Lucie Veselá.

Mrkneme-li zlehýnka pod pokličku historie protivanovské race, zjistíme, že posledními vítězi v klasickém cross country se zde stali v roce 2011 v elitě mužů Honza Baltus (Pells Team) a mezi ženami Lucie Veselá (GT Czech Team). Tato výtečná bikerka je zároveň nepsanou Královnou protivanovských tratí: věřte nebo ne, ale vyhrála zde celkem 5x (2x XCO a 3x XCE)! Další podrobnosti z historie protivanovské race Vám prozradím ale opět až v sobotu, takže si závod v žádném případě nenechte ujít!

Info z přípravy na závod, čtvrtek 26.5.2016: Jak jsme si s Milanem Šafářem včera nalinkovali, dnes jsem v sestavě Vybíhal-Vinický-Koudelka+traktorista, jehož jméno jsem si nezapamatoval. tratě podle plánu v zásadě postavili. Zbývá pouze dodělat několik detailů: například vymlíkovat nějakou tu „štrikovačku“ při dojezdu do prostoru startu a cíle z hlavní tratě… Povrchy jsou tvrdé a rychlé, věřme, že suché počasí vydrží a  s ním i tento rychlý charakter okruhů. Docela hokna čeká na kategorii dívek a chlapců 7-9 let, kteří jako jediní pojedou trať č,2 o přibližné distanci 600 m: po výjezdu ze stadionu je sice čeká dlouhá rovinka, která je ale poseta záudným kamením… Hotová „Rocky Garden“… A „Irská lavice“? Jako vždy „Heavy Hill“… Z jihu (tj, z hlavního stadionu) ji budou jezdit  jen Ti nejlepší z nejlepších… Dodržujeme pondělní slib: zde studujte již zaměřené dětské tratě: Okruh 350-600-900, a zde pak hlavní trať: Okruh 2500. Distance považujte stále ještě jako orientační, přesné zaměření na sobotní závod bude provedeno v pátek v rámci oficiální prohlídky tratí. A tuť je dokonce už, věřte – nevěřte  mini fotogalerie z dnešní „mlíkovavcí“ rachoty! Karel Vinický zkrátka stíhá všechno!