«

»

Na „Horce“ nejrychlejší Prudek!

Dominik Prudek (Ethic Sport Cycling Team) byl nejrychlejší v závodě mužů ELITE při druhém závodě MTB Superior Colorprofi Poháru Drahanské vrchoviny, který pohostil minulou sobotu Benešov u Boskovic. V dramatickém souboji v cílové rovině porazil „o prsa“ Martina Tvaróga (Head Pro Team Opava) a ujal se vedení v celkovém pořadí „Vrchoviny“ po dvou závodech v kategorii muži ELITE. Hodně podobný příběh se odehrál v elitní kategorii žen, kterou pod „Horkou“ ovládla Tereza Nesetová (In-Life Cycling Team) a i ona je v součtu s jejím druhým místem z Valchovské premiéry vedoucí borkou elitní kategorie žen. Také druhý závod, který svojí osobní  přítomností ozdobily cyklistické veličiny z minulosti i současnosti,  přilákal nadprůměrný počet závodníků, kteří přítomným divákům předvedli velmi kvalitní biking!

Již před prvními starty odrážedel se na závodišti objevili moc milí hosté: kamarádi bohužel již nežijící cyklistické legendy, Vlastimila MORAVCE, v čele s Mistrem Československa v silniční cyklistice z r. 1971 Rudolfem Labusem. A když krátce po nich dorazili i současný skvělý český silničář Daniel Turek a patronka a podporovatelka seriálu, Ing. Jaromíra Vítková, dostal závod skutečně ten správný punc!

A závodníci, jako by se chtěli těmto významným osobnostem a i početné komunitě diváků, která si za ideálního slunečného, byť trochu větrného počasí, cestu na závod našla, předvést v tom nejlepším světle! mMalé drama přinesl už druhý start dne kategorie odrážedel – děvčat. Vítězka z Valchova – Valérka Dvořáčková z Boskovic rozjela závod nejlépe i na Benešově, a až do poloviny závodu vedla. Pak ji ale potkalo nešťastné škobrtnutí, kterého dravé soupeřky bystře využily a vítězství tak vybojovala domácí závodnice Veronika Koářová (Trial Bike Moravský Kras).

V prvním dopolením bloku startů přítomné zaujal určitě i závod chlapců 7-8 let, kterých se na start postavilo 24 (rekordní počet v sobotní VC Benešova). Zvítězil Samuel Zítka (Bike Team Nové Město na Moravě), kterého si dobře pamatujeme z loňska, co by suveréna MTB „Vrchoviny“ v kategorii o „level“ nižší. Na to, že je Sam v této kategorii „prvoročák“ si vede zatím pozoruhodně zdatně! Ve stejné kategorii děvčat se z vítězství radovala Terezka Hrazdilová (Brno), pro kterou je sklap v cíli druhé výborné Sáry Škubalové (TUFO Cyklozákladna Otrokovice), určitě cennou trofejí!

Ve druhém startovním bloku opět potvrdili svoje kvality bratři Tomáš Raška a Lukáš Raška (oba Short Bike Acadeny Opletal), kteří v kategoriích 9-10 let, resp. 11-12 let obhájili valchovské vavříny vítězů suverénně i na benešovských tratích! Divácky hodně atraktivním byl závod dívek  mladších žákyń, když do cíle spurtovaly „kolo na kolo“ dvě největší favoritky – Amálie Gottwaldová a Anna Hanáková (obě MORAVEC Team). Amálka tentokrát oplatila Aničce porážku z Valchova a o pověstnou galusku přejela cílovou čáru jako vítěz! Vše nasvědčuje tomu, že tato děvčata nám připraví adrenalinový zážitek podobného typu letos ještě nejednou..! Závod chlapců – starších žáků – byl zajímavý tím, že podobně jako ve Valchově se s kluky na start postavila i jediná dívka, startující v této kategorii na Benešově – dosavadní suverénka Českého poháru, Eliška Hanáková (MORAVEC Team). A podobně jako ve Valchově nestačila Eliška jen na Jakuba Bernáta (IVAR Author Team), na Benešově byl jejím jediným přemožitelem pro změnu Mirek Urban (VRV Team).

Vůbec borci a borky VRV Teamu byli ozdobou Benešovského závodu a odvezli si zaslouženě jednu zlatou (výše zmíněný starší žák Miroslav Urban), dvě stříbrné (juniorka/kadetka Sabina Sobková a starší žák  David Zoniga) a jednu bronzovou medaili (mladší žák Jakub Urban)! „Véervéráci“ byli zcela jistě jednou z ozdob 19. ročníku MTB Velké ceny Bešnešova! Raritní byl závod „Ukrayna Cup“ – závod borců a borek na kolech s pouze a jedním převodem v komických převlecích. Pořadatelé opoměli přepáskovat v jednom místě trať, takže deset startujících vyvedlo „mlíko“ na okru  3500m, který v předchozím závodě zdolávali starší žáci a žákyně… Naštěstí se je podařilo včas vrátit zpět, dříve než zmizely v hlubokém lesním hvozdu… A vítěz? Originální Večerníček na jednokolce  (Matyáš Koudelka)! Kdo jiný..

I finální blok startů, kdy v minutových časových intervalech, vyrazilo postupně na trať šest kategorií, přinesl pro diváky zajímavou podívanou. V kategorii juniorky / kadetky dovršila ziskem zlata Patricie Srnská (Cyklo Ski klub Poička) snažení po této metě svých dovu stejně šikovných a talentovaných sester: Amálie Srnská – 2. místo v kategorii 9-10 let a Veronika Srnská – 4. místo v mladších žákyních. Filip Konečný pak v kategorii juniorů / kadetů obhájil zlato z valchovské premiéry, po tuhém boji ve Valchově s Tomášem Tlamkou „Contadorem“ však tentokát před svými soupeři vyhrál suverénně o pověstgný „parník“… Podobně, jako Filip si vedl v závodě kategorie Masters III Ivo Kovařík (SK Jiří Team) a v mladších Mastrech II zaujal suverénním vítězstvím Martin Šečík (Superior Rubena Team), který jako jediný z vítězů později na stupních vítězů se odhodlal statečně odpálit vítězné „šampáňo“. Nepodařilo se ale… Martin při dobývání láhve zalomil korkový špunt… Přesto mu patří pochvala: jako jediný z vítězů si na otevření láhve troufnul…  O vítězích v elitních kategoriích mužů a žen už byla zmíňka v úvodu, sluší se jen dodat, že závod mužů měl napínavou zápletku i díky v cíi nakonec třetímu Jirkovi Ošťádalovi (ENJOY Riding Team), který ještě za polovinou závodu mužů ELITE držel krok s vedoucím tandemem Prudek – Tvaróg, a podlehl jejich tempu až v závěru…

Zde studujte kompletní výsledkový servis z pod „Horky“ a taky šest oficiálních fotogalerií stojí za detailní průzkum:

  1. Fotogalerie
  2. Fotogalerie
  3. Fotogalerie
  4. Fotogalerie
  5. Fotogalerie
  6. Fotogalerie

MTB „Vrchovina“ pokračuje třetím závodem 8. června na Mistrovských tratích v Okrouhlé, přecházet jí bude druhý závod Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě a čtvrtý závod Českého poháru na Zadově.

Výsledky UKRAYNA Cupu: 1. Večerníček (Matyáš Koudelka), 2. Doktor (Kamil Koudelka), 3. Adélka Zavřelová (Čarodějnice). Dále startovali a byli oceněni: Zloděj bonbónů (Míša Hanousková), Kravík (Matouš Lipenský), Vlčík (Honza Lipenský), Slepice (Jana Lipenská), Zahradnice (Lucie Koudelková) a Pastýř (spíkrem omylem nazýván Muslimem – dodatečná omluva – Jirka Zavřel). První tři místa určila pořadatelská porota v čele s Maruškou Zouharovou.