«

»

Kozel „létal“ i v rokli!

Devátým závodem pokračovala MTB „Vrchovina“ minulou sobotu v Březové nad Svitavou, kde se bikeři sešli na tratích, kterým zázemí poskytuje zdejší motokrosový areál, opět po jednoroční pauze. A jednalo se veskrze o vydařenou obnovenou premiéru! Ideální počasí, vzorní pořadatelé, skvělé, bojovné  výkony  přítomných rajdrů – ať už těch na srážedlech, či těch, kteří mají na svých zádech pomyslných pět křížků… Zkrátka letošní Březová byla dalším parádním číslem jubilejního ročníku Poháru Drahanské vrchoviny!

Magnetem i zde byly odpolední starty, přičemž ke kategorii muži ELITE po posledních čtyřech podnicích  směřovala od všech,kteří MTB „Vrchovinu“ pozorně sledují jednoznačná otázka: Kdo porazí Michala Kozla?  Podobně jako v předešlých „race“ i v březovské rokli měl závod liťáků vysokou úroveň a určitě nepostrádal náboj dramatičnosti. Na startu se totiž objevil „neznámý černý kůň“ jménem Viktor Klos a byl to právě on, kdo dodal svým výkonem závodu potřebnou „šťávu“!  Michal Kozel za to tentokrát netradičně vzal už po startu, ale ve druhém kole si ho „docvaknul“ právě Víťa Klos a spolu ve vzorné dvojici kroužili až do závěrečného z šesti vypsaných okruhů. A dramatičnost jejich souboje navíc podtrhnul další z elitních stíhačů – Roman Kubice, jezdící s vedoucím duem v kontaktu. Zápletku rozmotal Michal Kozel ráznou akcelerací v posledním kole jemu vlastní a i po páté v řadě se mohl radovat ze zaslouženého  vítězství! Nicméně absolutorium zaslouží bez diskuze i druzí dva jmenovaní, kteří k dramatičnosti závodu přispěli stejnou měrou.

V odpoledních startech diváky zaujal i závod juniorů a kadetů, když favorita a od startu vedoucího jezdce MORAVEC Teamu Dominika Prudka postihnul asi v polovině závodu defekt a pozici lídra byl tak nucen přepustit Janu Smídovi (Drahanský Sporttým). Servisní zázemí MORVCŮ však zafungovalo velice bystře, takže Dominik se záhy vrátil zpět do čela a závod dovedl s přehledem do vítězného konce. Ani v Březové nad Svitavou nechyběla hrdinka nedávno skončeného světového šampionátu horských kol, juniorka Adéla Šafářová (Nutrend Specialized). A podobně jako pár dnů před tím v Benešově, i v březovské rokli proměnila svůj start v jisté prvenství. Dramatičností a především atmosférou se vyznačovaly i dopolední starty dětských kategorií, přičemž opravdu jako na „svěťáku“ si museli diváci připadat při startech především odrážedel a dětí do 6-ti let. Březová se po všech stránkách povedla a opakovaná pochvala míří k svědomitému pořadatelskému týmu v čele z Vlastou Prudilovou a Ivanem Folerem, kteří se svými kolegy připravili všem, kdo v sobotu v březové byli, krásný cyklistický den. I MTB „Vrchovina“ si teď bude pomyslně užívat prázdnin, ale jenom měsíc.  Vždyť už 6.8. se její kola roztočí na plno znovu, jede se další Grand Slam – prestižní „Monako“ ve Valchov. Pauzu využijeme k prognózám, jak by to v jednotlivých kategoriích mohlo celkově dopadnout a dalším  analýzám, rozborům a statistickým rošádám, které půjdou z devíti odjetých závodů již docela objektivně vysledovat. Takže ani v červenci nezapomeňte pravidelně kouknout na tyto www! Zde najdete z Březové bohaté fotogalerie  Nejen z Březové jsou i zde super fotky! Zde jsou již i komplet výsledky.