«

»

„Kořééénec, Kořééénec…-2

…na pěkné rovíííně… Kořééénec, Kořééénec na pěkné rovíííně… Teče tam voděééénka, teče tam voděééénka, dolu po dědíííně…“ Každá z pořádajících obcí letošního MTB Superior Poháru Drahanské vrchoviny má něco svého… A Kořenec je zcela jedinečným svými folklórními tradicemi. Jako snad jediná obec na Drahanské vrchovině se může pyšnit svým vlastním krojem, a ve dvouletém cyklu pořádané místní Kořenecké slavnosti se staly léty už legendárními… Že jste o tomto dosud nevěděli? Právě proto se o tom zmiňuji a zde se můžete přesvědčit, že nekecám… Zkrátka: nejenom horskými koly je biker živ… Text kořenecké lidové písně, o který jsem se snažil v úvodu tohoto odstavce se s Vámi podělit (má i druhou sloku, zarytí příznivci foklóru nechť mě po závodě vyhledají, rád se Vám pokusím obě sloky zanotovat), nechť je doplňující pozvánkou na jedánáctý závod letošní MTB „Vrchoviny“! 

Dnes jsem hovořil s místním traťovým specialistou, Jardou Kolářem (spolu s ředitelem závodu a zároveň starostou obce, Mirkem Zemánkem jsou tito dva už léty „hnacími motory“ nístního bikingu), který mi potvrdil, že tratě oproti loňskému roku doznají jen minimum změn a na páteční oficiální traťovou prohlídku bude pro bikery vše připraveno. Tlumočil jsem Jardovi nesmělý požadavek závodnické komunity mužů ELITE (sdělil mi ho v Bukové lídr průběžného pořadí letošní MTB „Vrchoviny“ této kategorie Jirka Ošťádal) na návrat tratě v lesní technické pasáži „Skalka“ do podoby r. 2015 a Jarda mě ujistil, že se bikeři můžou těšit oproti loňsku opět na pozměněnou variantu této náročné pasáže. Takže aktuálně můžeme být nervózní poze z předpovědi počasí, která na sobotu není zrovna optimální… Ale do soboty je ještě relativně daleko a já pevně věřím, že s pomocí Vlastíka MORAVCE se i Kořenec odjede za – pro bikery dobrých klimatických podmínek…

Jsme samozřejmě smutní, že takřka pravidelná ozdoba závodů mužů ELITE, jeden z nejlepších českých bikerů, Michal Kozel (MTB Superior), je aktuálně zraněn (zlomenina kotníku – v Bukové nám tuto skutečnost potvrdil výše zmíněný Michalův kamarád Jirka Ošťádal) a podle všeho se s ním už letos na tratích MTB „Vrchoviny“ neuvidíme… Je nám to líto a je to velká škoda… Každopádně Michalovi přejeme hladký průběh léčby a návrat na závodní okuhy co nejdříve! No a Vás všechny zvu v sobotu k „Větřáku“ s připomenutím, že Kořenec je jednou z pěti zakládajících obcí dnes už kultovního seriálu, který léty hodně přesáhl hranice regionu a tím pádem se na Kořenci jede letos taky už po – šestnácté!

A kdo že to bude z loňska obhajivat medailové pozice v elitních kategoriích? Mezi ženami je to Lucie Veselá, která loni zvítězila před Kristýnou Koscovou a Kateřinou Gottwaldovou, Mužům ELITE loni na Kořenci vládl Honza Fojtík, druhý dojel Roman Kubica a bronz bral Martin Černocký. Všichni jmenovaní bikeři a všechny jmenované bikerky zasáhli i do bojů letošní MTB Superior „Vrchoviny“ a to neznamená nic jiného, že je dobrá šance, že v sobotu budou svoje pozice z loňska v Kořenci obhajovat!

Zde mrkněte na  rozhodčími schválené propozice PDV-2017-propozice-Kořenec   a zde jsou ke studiu plánky kořeneckých dětských tratí:

  • Trať kategore: do 6 let, 7-8 let

  • Trať kategorie: 9-10, 11-12, 13-14 let

  •  Trať kategorie: junioři-kadeti, juniorky-kadetky, muži ELITE, ženy, Masters