«

»

„Jubilejní“… – 2

…desátý závod letošní MTB „Vrchoviny“ pohostí první zářiovou sobotu obec Velenov. Po roce se opět vracíme na oblíbené, ryze přírodní tratě se značným převýšením a také s parádními panoramaty – především na Boskovickou brázdu. I když v sedmi z 18-ti kategoriích je už o celkových vítězích pro r. 2022 rozhodnuto, zbývajících 11 je ještě “ v sázce“ a tak očekáváme ve Velenově opět hutnou účast závodníků! Tím spíš, že předpověď počasí vypadá tentokrát podstatně příznivěji, než na předchozí závody a taky cukrářský stánek, který potěšil děti ve zmoklých Knínicích by neměl chybět ani ve Velenově!

Tým pořadatelů v čele s ředitelem závodu a zároveň starostou obce Velenova, Honzou Havelkou je již v rámci přípravy závodu v plném úsilí. Podle čerstvých zpráv, některé pasáže hlavního okruhu jsou také zde dotčeny masivní těžbou dřeva, která nejvýše položené obce regionu zasáhla. Nicméně přípravy probíhají podle plánu a v odpoledne pátek se můžete těšit na tradiční předzávodní potrénování.

Loni zde v elitní kategorii mužů zvítězil Tomáš Vrbacký (Enjoy Riding Team). Je ale jisté, že svoje prvenství letos neobhájí. Už v přípravě na start závodu ve Valchově měl nepříjemný pád, při kterém si přivodil frakturu ruky… Dnes jsem s Tomášem mluvil, zranění se sice hojí pozvolna, nicméně vše vypadá dobře (léčbu a rekonvalescenci dozoruje například i MUDr. Tomáš Skřička, kterého známe jako hlavního lékaře ze závodů Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě) a s Tomem Vrbackým bychom se měli uvidět na finále v Blansku. Sice zde ještě pravděpodobně závodit nebude, ale příští sezónu určitě stihne! Držíme palce!

Když už jsme u těch marodů: „starší veterán“ Petr Buček (Novatop Lampiere), který se také zranil na první „Vrchovině“ ve Valchově je už také fit, byť od té doby na PDV nepřijel. Zcela fit už je po zdravotních problémech „eliťák“ Petr Šich (MORAVEC Team), který se blýskl již vítězstvím v Kořenci a druhým místem v Knínicích a bude na nejvyšší stupínky určitě útočit i ve Velenově. Výčet marodů uzavřu ještě dvěma jmény borců, kteří jezdí „Vrchovinu“ jinak zcela pravidelně: „mladší veterán“ Standa Červený (SÜD Tüv Rusava Bike Team) a další „eliťák“ Jirka Ošťádal (Enjoy Riding Team). I těmto dvěma přejeme rychlé vyzdravění a brzký návrat v plné síle na tratě MTB „Vrchoviny“.

Zatím co elitního muže Tomáše Vrbackého ve Velenově na startu „určo“ neuvidíme, elitní ženu, která zde loni zvítězila, Pavlínu Maráčkovou (SK Jiří Team), možná ano. Alespoň nám to přislíbila – nebude-li mít v sobotu termínovou kolizi s jiným závodem v severomoravském regionu – v Knínicích přislíbila. Zde mrkněte na již rozhodčími schválené propozice PDV-2022_velenov_propozice_2 a níže studujte plánky tratí. Velenov si nenechte ujít také z toho důvodu, že v areálu závodiště opět po roce přibyl další krásný nový objekt – budova školy! V sobotu se na Vás těšíme!

Plánky tratí:

  • trať 750 m

  • trať 1800 m

  • tratě 3100 m a 4200 m