«

»

Jubilejní Boskovice!

I když se letos jede tak trochu „adolescentní“, 16. ročník MTB „Vrchoviny“, některé z obcí ale slaví v rámci účasti v této – již docela kultovní regionální sérii – jubileum. Vedle Velenova, který bikery pohostil před nedávnem po patnácté, jsou to i Boskovice. Vrcholný biking zde zažijí letos po páté!

Premiéra se datuje k roku 2013 a souvisí se skutečností, že v tomto roce „zvedl“ cyklistický oddíl MORAVEC Team „kotvy“ z „rodného“ Benešova, aby se zatím na trvalo, usadil v nedalekých Boskovicích… A už tento rok pohostilo toto provinční městečko finálový závod Českého poháru horských kol – samozřejě, že v režii MORAVEC Teamu! Od té doby jsou biky s Boskovicemi pevně spjaty a v následujících třech letech (2014, 2015 a 2016) zde vždy vyvrcholila MTB „Vrchovina“. A letos tomu nebude jinak, cross country tradice – zdá se – zde pevně zakořenila…

Zatím co první tři ročníky pohostilo zázemím bikery místní Westernové městečko, loni to byla nově broková střelnice v městské části Šmelcovna. I letos je změna: zázemí v neděli závodníkům vytvoří areál místního, letos nově zbudovaného Sportparku, kterému vévodí necelých 10 km dlouhé single tracky v přilehlém lese a hutný pump track, který je situován přímo ve Sportparkovém zázemí. O tento – pro všechny vyznavače byciklů – velice atraktivní areál se nejvíce zasloužila patronka letošní MTB „Vrchoviny“, toho času senátorka ČR, paní Jaromíra Vítková a nemohlo být jinak, aby neposkytnul tento areál letošnímu finále MTB „Vrchoviny“ důstojné zázemí.

Traťový specialisté MTB „Vrchoviny v čele s Vlastíkem Odehnalem mají – co se tratí týče – již jasno. Pět variant pokruhů můžete již níže okouknout, stejně jako hlavními rozhodčími schválenou oficiální verzi propozic:   15. PDV2017_Boskovice. V rámci této aktuality už jen připomenu, že z loňska bude v Boskovicích obhajovat vítězství v elitní kategorii mužů Roman Kubica, který zde před rokem vyhrál v zajímavém závodě před již letošním jistým vítězem Jirkou Ošťádalem a  Filipem Tomašovem. Všichni tři stále MTB „Vrchovinu“ více-méně pravidelně jezdí a tudíž je velká pravděpodobnost, že se bude jejich loňské zajímavé utkání opakovat… Mezi ženami loni dominovala zkušená Kristýna Koscová, která dokázala porazit vsetínskou Naděždu Skácelovou a domácí borku Markétu Šafářovou. I Kristýna s Markétou letos „Vrchovinu“ jezdí, tedy i v tomto případě by se mohl jejich loňský souboj zreprýzovat… Uvidíme…

Další novinky z přípravy GRAND FINAL zce hledejte opět zítra večer. V průběhu čtvrtečního odpoledne totiž „vypukne“ příprava tratí… Ty mají „na papíře“ tuto podobu:

  • Trať 650m

  • Trať 800m

  • Trať 2000m

  • Trať 2200m

  • Trať 2800m