«

»

Jediný cíl: Palava!

„Mám jediný cíl a přede mnou je Pálava“ … zpívá Michal Malátný ve známém  songu skupiny ChinaskiVíno„. Není ale Pálava, jako Palava… Regionální bikery bude tento týden zajímat více rekreační oblast Palava v okresním městě Blansku, kde o víkendu vyvrcholí jubilejní, 20. ročník MTB „Vrchoviny“ finálovým závodem.

Protože Český pohár horských kol napsal svoji poslední kapitolu minulý týden v Touškově, a protože není o celkových vítězích letošní „Drahanky“ v řadě kategorií zdaleka rozhodnuto, dá se v Blansku předpokládat opět nadprůměrná účast a to i přesto, že se o tomto víkendu rozběhne též cyklokrosová sezóna. Závod bude v režii místního agilního a velmi úspěšného týmu ACT Lerak, který se o areál velmi svědomitě stará a díky kterému se do okresního města závody cross country po letech vrátily. Zde si můžete připomenout loňské výsledky, a taky reportáž z místní loňské race. Finální příprava tratí bude probíhat v závěru pracovního týdne tak, aby jste v pátek mohli již na „zamlíkovaných“ tratích pilně potrénovat. Zde mrkněte na  předběžně rozhodčími schválené propozice: PDV-2021_blansko_propozice Dílčí změny či úpravy opět operativně nevylučujeme… Z výše uvedených výsledkových listin z loňska je patrné, že vítězství ve sledovaných elitních kategoriích budou obhajovat domácí borec a borka: Kristýna Haasová (Blansko) a Štěpán Stloukal (ACT Lerak). Na závodech letošní „Vrchoviny“ jsme ani jednoho z nich doposud nezahlédli. Takže uvidíme… Zde hledejte k závodu další podrobnosti. Důležitou informací pro Vás je především to, že hlavní komunikace v Blansku jsou v rekonstrukci, takže průjezd přes město je dost podstatně omezen a odkláněn… pevně věřím, že Vás toto nikterak neodradí. Kde na závod optimálně zaparkovat, ukazuje mapka v závěru této aktuality.

Plánky tratí:

Odrážedla:

Do 6 let:

7 – 8 let:

9 – 14 let:

hlavní okruh:

Zaváděcí část (pouze po startu pro kategorie od 9 let po dospělé):

Parkování:

Podle neoficiálních zpráv se na Palavu chystají skuteční „bombarďáci“: mimo jiných i například Honza Zatloukal (Nutrend Sopecialized Racing), vicemistr ČR z nedávného národního šampionátu v Harrachově v kategorii U23! A k vidění by měly být poháry pro tři nejlepší štafetové týmy v celkovém hodnocení: poháry Ing. Aloise Hložka, které soutěžícím věnoval sám zakladatel MTB „Vrchoviny“, které se letos koná jubilejní, už 20. ročník..!