«

»

Historická premiéra! -2

Městys Knínice u Boskovic pohostí v sobotu předposlední závod letošního MTB Superior Poháru Drahanské vrchoviny a pro tuto malebnou obec na pomezí Boskovické brázdy to bude historická premiéra, co se týče pořádání sportovní akce cyklistického typu. Uspořádání závodu v této lokalitě inicioval na přelomu loňského a letošního roku knínický občan Vladimír Janovský,  který je tedy logicky na oficiálních propozicích uveden na pozici ředitele závodu.

Zázemí závodu poskytne prostor v okolí knínického kulturního domu, který najdete na konci obce vpravo (pojedete-li od Boskovic) nebo na začátku obce vlevo (přijedete-li od Šebetova). Pojedete-li od Šebetova, ani do obce nebudete muset zajet, značení či určený pořadatel Vás ještě před vesnicí nasměřuje vlevo, na prostorné travnaté parkoviště, které těsně přiléhá  k tratím a z něhož  to budete mít chůzí do prostoru startu a cíle (zde bude i prezentace)  asi 200 m. Pojedete-li na závod od Boskovic, pak Vás čeká průjezd celou obcí a na vyhrazené parkoviště odbočíte cca 200m za obcí doprava. Tato klíčová místa si můžete pro snazší pochopení odkontrolovat na poslední mapce, která je součástíi této zvací aktuality.

Vybudované tratě snesou z mého pohledu – s přihlédnutím k lokalitě, která byla pro pořádání akce pořadateli určena – ta nejpřísnější měřítka. Jak by ne, když jejich autorem není nikdo jiný, než odborník v tomto směru na slovo vzatý, boskovický Vlastimil Odehnal (mj. i výborný biker, letos už jistý vítěz MTB „Vrchoviny“ v kategorii Masters III). Nepočítám-li trať pro závod odrážedel, bude pro Vás v sobotu připraveno pět variant tratí o distancích od 450m do 2200m. Výjimečné jsou okruhy 1600m, 1900m a 2200m svojí alternativní částí tratě: na těchto okruzích se nachází náročná technická pasáž,  méně zdatní cyklisté můžou ale jet alternativní, podstatně jednodušší trasou. Ta má ale nevýhodu v tom, že je časově náročnější… Věc, která je běžná na vrcholných závodech světového kalibru (minulý týden jsme klasickou ukázku tohoto řešení mohli vidět na trati MS MTB V australském Cairns). Každopádně každý z bikerů bude mít možnost si vybrat tu variantu tratě, která odpovídá jeho bikerské zdatnosti.

Z uvedeného je patrné, že i na předposlední MTB „Vrchovině“ to bude hodně zajímavé, pevně věříme, že „zbrusu nové“, neokoukané tratě pro Vás budou lákadlem… Protože se jedná o premiéru bikového závodu v Knínicích, není možno tedy nahlédnout nikam do historie… Můžeme se tedy jen dohadovat a klást otázky: Kdo bude v kategorii mužů ELITE zapsán jako vůbec první historický vítěz v Knínicích? Bude to již jistý vítěz Jirka Ošťádal? Nebo jeho letošní tradiční rival Petr Koblížek? Nebo se bude smát „z poza buku“ někdo třetí? Objeví se na závodě někdo v dresu špičkového Nutrend Specialized Racing? (holky Šafářovic, či Tomáš Tlamka „Contador“)? Vyrazí na novou trať výborná juniorka Jana Tesařová, která ve Velenově pro nemoc absentovala? Přijedou skvělí rajdři týmu Short Bike Academy Opletal? Jak dopadne další očekávaný  souboj dívek v kategorii 7-8 let Kupská / Novotná? Potvrdí i v Knínicích Anna Hudečková svoji dominanci z Velenova nad děvčaty z MORAVEC Teamu? Objeví se už letos na „Vrchovině“ Guru severomoravského bikingu Martin Šíma? Nebo někdo jiný z jehu teamu „Oranžových zabijáků“ MaxCursor? Otázek je víc než dost na to, abyste si ani předposlední MTB „Vrchovinu“ na nové trati v Knínicích nenechali ujít a v průběhu závodu si počkali na odpovědi! Těšíme se na Vás a – přivezte – pokud možno – sluníčkové počasí, tak jako jste přivezli do Velenova! Zde studujte již schválené propozice 14.-PDV-2017_kninice_propozice a níže mrkněte na plánky připravených tratí:

  • Trať 450 m

  • Trať 1200 m

  • Trať 1600 m

  • Trať 1900 m

  • Trať 2200 m

  • Místo startu / cíle, prostor parkoviště