«

»

„Fojův“ zlatý návrat!

Ne tak často se stává, že na závod Poháru Drahanské vrchoviny zavítá skutečná bikerská tuzemská hvězda. Minulou soubotu při třetím pokračování oblíbené MTB regionální série se jich na Kořenci sešlo hned několik! Kromě Lucie Veselé (GT Opportunity) či Romana Kubici (MS Bike Acadmy Racing) zde slavil po letech zlatý návrat na tratě  „Vrchoviny“ jeden z nejlepších českých bikerů, Honza Fojtík (Drásal-Cannondale)! Ale nebyl to jen on, kdo ozdobil za nádherného, takřka letního počasí, vydařenou kořeneckou „race“…

Honza "Foja" Fojtík slavil v Kořenci zlatý návrat na tratě MTB "Vrchoviny"!

Honza „Foja“ Fojtík slavil v Kořenci zlatý návrat na tratě MTB „Vrchoviny“!

Rovná stodvacítka borců a borek se sešla v krásném prostředí v okolí legendárního větrného mlýna, aby svedla líté souboje na čtyřech variantách atraktivních okruhů. Sluníčko posledních dnů zajistilo kromě tvrdých a rychlých tratí též v průběhu celého závodního dne pohodu a úsměvy všech přítomných. Z bikerů pak adekvátně vysálo litry  potu přičemž souboje v některých kategoriích byly pro diváky velmi, velmi interesantní…. Připomenu především dramatický závod juniorů a kadetů, kdy hned trio borců svedlo dech beroucí  souboj, který rozhodla až závěrečná lesní technická pasáž místního hlavního okruhu. Podobně zajímavý byl i závod mužů, kdy se dlouho zdálo, že Honza Fojtík nebude mít cestu za vítězstvím díky sdrnatě bojujícímu Romanu Kubicovi a Martinem Černockým vůbec jednoduchou… Že všechny v dopoledním programovém bloku bavili oduševnělé a veskrze srdcařské výkony v rámci startů dětských kategorií, to se už stalo tradicí. Zde potvzují dominanci tři silná regionální cyklistická uskupení, kterými ACT Lerak Blansko, Drahanský Sportteam a MORAVEC Team bezesporu jsou, přičemž ve výborném světle se u „větáku“ představil (mimo jiné) i silný tým Favoritu Brno. A když  účastníci třetí „Vrchoviny“ mohli osobně setkat s českým reprezentantem v silniční cyklistice Danem Turkem, který v tandemu s  osobností MTB PDV z minulých let, Nikolou Hlubinkovou byli na Kořenci millými a vítanými hosty-sportovními celebritami, šlo bez potíží dát sobotnímu závodu velmi vysokou známku! Tím spíš, že zcela netradičně a v rámci PDV poprvé, se nad hlavami hostů a závodníků odehrála i krátká mini-letecká show!  Zde už je k okouknutí bohatá fotogalerie, a koplet výsledky studujte zatím v této improvizované podobě:

Výsledky závodu štafet:

  • 1. „Týpci“ (Roman Šindelář, Anna Zemánková, Patrik Kolář), 2. „Borci“ (Amálie Gottwaldová, Tomáš Tlamka „Contador“, Martin Gottwald), 3. „Rychlíci“ (Barbora Tlamková, Jan „Džony“ Šindelář, Matěj Mazánek), 4. Favorit Brno 1 (Barbora Kuncová, David Karásek, Richard Kunc), 5. Favorit Brno 2 (Jakub Zvejška, Matěj Hytych, Darina Zvejšková), 6. Favorit Brno 3 (Karolína Zvejšková, Tomáš Bauer, Petr Zvejška).
edním z vrcholů byl na Kořenci závod juniorů a kadetů. Závod "udělal" Matěj Mazánek, ve finiši ale nakonec borce z MORAVCE přemohl takticky výborně jedoucí Dalibor Hudeček (TUFO CZ Otrokovice).

Jedním z vrcholů byl na Kořenci závod juniorů a kadetů. Závod „udělal“ Matěj Mazánek, ve finiši ale nakonec borce z MORAVCE přemohl takticky výborně jedoucí Dalibor Hudeček (TUFO CZ Otrokovice).