«

»

Finálové jistoty…-2

Přípravy na finálový závod 19. ročníku MTB Superior – Velsbike Poháru Drahanské vrchoviny 2020, které v sobotu pohostí Městys Knínice, vrcholí. Protože „COVID 19“ opět vystrkuje drápy, prosím Vás, abyste si nezapomněli vzít roušky. Asi moc potřeba nebudou, protože ve vnitřním prostoru místní sokolovny budete  využivat pouze WC. Prezentaci plánuje pořadatel umístnit do venkovního prostoru před vchodem do sokolovny. Přesto ale si roušky nezapomeňte pro jistotu vzít. Jinak už od středy, 9.9. 2020 hlásí pořadatelé, že je vše na akci připraveno. Však už v ten den se na tratích „Val di Sole“, jejichž dominantou je traťový úsek „Stones River“, pilně trénovalo! Ještě připomenu, že parkoviště najdete na stejném místě jako v minulých letech: pojedete-li do Knínice od Boskovic, tak na parkoviště odbočíte cca 200m za obcí  vpravo, pojedete-li do Knínic od Šebetova, tak na parkovičtě odbočíte cca 200 m před obcí vlevo. Bude tam označení. Počasí pořadatelé objednali ideální, takže se na Vás v sobotu těšíme! A zde je asi ta nejstylovější pozvánka: 

Po čtvrtém závodě letošní COVIDEM redukované MTB „Vrchoviny“ je jasno o celkových vítězech už  v patnácti  kategoriích. Protože v r.2020 platí pravidlo započítání čtyř nejlepších výsledků z pěti závodů, především tato skutečnost určila většinu celkových vítězů ještě před knínickým „Grand Final“, na Velké ceně obce Velenova, které se odjela první zářiovou sobotu. Vítězům blahopřejeme a za dané situace bude lepší se radši zaměřit na kategorie, kde ještě rozhodnuto není a na otázku o jejich celkových vítězích dá odpověď až blížící se finále v Městysu Knínice. A jedná se o docela prestižní kategorie…

První nevyluštěnou tajenkou je i po Velenově hned ta první, která každý závod „otvírá“: kategorie chlapců na odrážedlech. Zpočátku –  po benešovském závodě – to vypadalo na „spanilou jízdu“ pětiletého Brňáka Štěpána Groška, Ale na druhém závodě v Bukové převzal otěže iniciativy jeho krajan, stejně mladý Daniel Dvořák (Favorit Brno) a protože i Boskovicích a ve Velenově byl Danel nejrychlejší, má reálnou šanci – zvítězí-li i v Knínicích, nebo dosáhne-li alespoň na druhé místo, stát se celkovým vítězem letošní „vrchoviny“. Takže v této kategorii nás čeká v sobotu v Knínicích hned po ránu pořádný „nervák“,,,!

Po roce se o celkové prvenství v kategorii opět utkají dvě velké naděje Českého ženského  bikingu – Amálka Gottwaldová a Anna Hanáková (obě CP Team Boskovice). Rozdíl oproti r. 2019 je pouze v tom, že loni byly holky žákyněmi mladšími, letos jsou už žákyněmi staršími. Co se týče počtu  vítězství na letošní „Vrchovině“ je pomyslný stav mezi děvčaty 2:2. Hanáková vyhrála náročné „Grand-Slamové“ tratě v Benešově a Boskovicích (aktuální průběžné pořadí Grand Slamu mužů ELITE je uvedeno na úplném konci této aktuality), Gottwaldová slavila vítězství na relativně snadnějších tartích v Bukové a Velenově. Trať v Knínicích je ale náročnější a má též status tratě „Grand Slam“. Tato dedukce napovídá, která z obou dívek by mohla mít v sobotu „navrch“… Ale jak se říká: není radno hovořit o placení dříve, než hostinský předloží účet… Takže (do soboty) počkáme a pak – uvidíme…!

I v posledním bloku knínického závodu půjde o hodně. Přesněji o celkovou vítězku v kategorii ženy ELITE. Zde jsou ve hře hned tři děvčata! Nejlepší výchozí pozici má Kristýna Koscová (P2R Bike Team), která má po čtyřech závodech k dobru 35 bodů na Silvii Červenou (TÜV SÜD Rusava Bike Team) a 55 bodů na Terezu Nesetovou (In-Life Cycling Team). Klíčové pro rozluštění této „tajenky“ bude, zda jmenované závod v Knínicích pojedou a jestli jo, pak jaký bude jejich vzájemný finálový výsledek?

I když v ostatních kategoriích máme po závodě ve Velenově již jistotu celkových vítězů (jsou to aktuální lídři celkových výsledkových listin – ještě jednou blahopřejeme) , pevně věřím, že tito si nenechají ujít ani poslední závod a divákům náležitě předvedou, že prestižní poháry z MTB „Vrchoviny“ za r. 2020 jsou ve správných rukou! Z loňského roku budou obhajovat vítězství v elitních kategoriích mužů a žen Emil Hekele (ZEKOF Loštice) a Naděžda Reifová (LKT 80 Šumperk) – oba už letos na MTB „Vrchovině“ slavili meailové úspěchy, Připomínám že i ve finále se pojede závod štafet, a že na posledním závodě MTB ČP přislíbil účast i host ze všech  těch VIP cyklistických hostů možná ten „nevýajpítovatější“..! Jméno zatím neprozradím…  Rozhodně si finále ve Knínicích nenechte ujít! Těčíme se na Vás! Zde studujte již „ostré“, rozhodčími schválené propozice PDV-2020_kninice_propozice_T+(1)[440

Zde jsou plánky tratí:

Pořadí „Grand Slam“ muži ELITE (po Benešově a Boskovicích):

  1. Petr Šich (MORAVEC Team) – 140 bodů
  2. Emil Hekele (ZEKOF Loštice) – 125
  3. Jiří Ošťádal (ENJOY Riding Team) – 115
  4. Tomáš Vrbacký (Lelekovice) – 88
  5. Pavel Vančuřík (Brno) – 85
  6. Vít Suchánek (MORAVEC Team) – 70