«

»

Doubravy hlásí: připraveno!

V pátek se soumrakem bylo dokončeno označení tratí finálového závodu MTB Superior Poháru Drahanské vrchoviny, který poslední pohostí poslední zářiovou neděli Boskovice. Odpoledne bylo prakticky beze srážek, k večeru ale přece jen opět trochu zapšelo, symbolický deštík nás ale nikterak v práci nezbrzdil a byť jsme měli „mlíkovačku“ rozplánovanou do dvou dnů, už po prvním z nich, pátku můžeme do světa hlásit: hotovo!

Je to i díky tomu, že se sešla z řad MORAVEC Teamu početně tak silná skupina, že bylo možno se rozdělit na tři údrné pracovní týmy o jejichž sehrannosti  pod bezchybnou taktovkou Vlastíka Odehnala nebylo pochyb! I pro to byly klíčové „mlíkovačky“ všech tratí s pátečním soumrakem dokončeny. Potěšily i početné stavy trénujících,  které jsme při práci měli stále za „zadkem“, a kteří už s denním předstihem pilně najížděli klíčové pasáže Grand Slamové tratě. Poslední neznámou tedy zůstává počasí… V rámci svých předpovědí trvají meteorologové zatím tvrdošínně na další deštivé neděli… Počkáme a – uvidíme…. Z dnešního „mlíkování“ jsou díky Karlovi Vinickému i – fotky!

Už bylo řečeno, že v Boskovicích se vrcholný biking jezdí od r. 2013, kdy toto provinční městečko tehdy vzorně pohostilo finále českého poháru horských kol. V dalších třech letech se zde jel vždy finálový závod MTB Poháru Drahanské vrchoviny a ne jinak tomu bude i letos. Pojďme si na předešlé čtyři ročníky Velké ceny Boskovic zavzpomínat z fotek a z výsledkových listin:

 Rok 2013 (8.9.) – finále ČP hoských kol

Rok 2014 (27.9.) – finále MTB Poháru Drahanské vrchoviny

Rok 2015 (13.9.) – finále MTB Poháru Drahanské vrchoviny

Rok 2016 (24.9.) – finále MTB Poháru Drahanské vrchoviny

Ze souhrnu je patrné, že závod mužů ELITE nevyhrál doposud nikdo v Boskovicích opakovaně… Na rozdí od žen. Dvakrát (2014 a 2016) zde dokázala zvítězit zkušná Kristýna Koscová. Při premiéře v r. 2013 zde mezi muži ELITE kraloval současný skvělý silničář, Ondra Cink, o rok později Radim Kovář, pak Michal Kozel a loni to byl Roman Kubica. Zajímavostí je, že již jistý král letošní „Vrchoviny“ Jirka Ošťádal, zde byl nejlépe druhý (v r. 2016). Dočká se v neděli premiérového vítězství? Uvidíme… Formu letos má excelentní…  Aby se ženy nezlobily, doplňuji ještě přesně galerii vítězek v této kategorii: 2013 – Tereza Huříková, 2014 – Kristýna Koscová, 2015 – Lucie Veselá, 2016 – Kristýna Koscová.