«

»

Count down…

Odpočítávání pokračuje… Čtvrtek byl  v Boskovicích  konečně bez dešťových srážek, a tak  úderná skupina (nejen) sekáčů z MORAVEC Teamu mohla svými hlučnými křovinořezy uvolnit dle pokynů traťového ředitele Vlastíka Odehnala ty klíčové úseky, po kterých povedou  nově vznikající traťové pasáže. Dá se říci, že přípravy na GRAND FINAL probíhají podle plánu, jediná věc,  ze které je tým pořadatelů nervózní, je předpověď počasí na den „D“, která – bohužel – zatím není zdaleka optimální… Snad ale nebude tak zle… A když jo, tak  už před týdnem  v Kninicích se potvrdilo, že sestavě letošní MTB „Vrchoviny“ , ať už mám na mysli jezdce nebo pořadatele, je více-méně jedno, za jakého počasí se závod koná… Všichni máme totiž „určo“ jedno společné: bavit se sportem! (ať si třeba padají i ty – trakaře)…

Co se týče zatím negativní klimatické prognózy na nejbližší dny, tak je možná dobře, že zázemí startu bylo přesunuto do areálu nového Boskovického Sportparku v Doubravách. Kromě kvalitního mytí kol  budou mít závodníci možnost se zde – za drobnou úplatu – po závodě osprchovat! Samozřejmě, myslím tím, že teplou vodou… Uvidíme, jak tedy nakonec tato prima novota přijde rajdrům vhod…

Dalším plusem velké ceny bude určitě i to, že jen minimálně jsou do tratí zařazeny úseky nových lesních single trailů. Vlastně pouze na dopolední starty kategorií do 6 let a 7-8 let  budou z části využity, což znamená, že už před polednem budou single traily plně k dispozici návštěvníkům velké ceny Boskovic! Proto, budete-li mít ve svých „invazních“ vozidlech místo, vezměte si bika i vy, kteří nezávodíte a kolo zpravidla nevozíte. Projet se po nových stezkách, věřte, stojí z to!

No a do třetice se zde nabízí ještě jedna atrakce, kterou byste si neměli nechat ujít, o které už ale Vy, co závodíte v Boskovicích od samého začátku, již dobře víte. Ano, mám na mysli Westernové městečko, které je stále v provozu a i jeho návštěvu si určitě nenechte v neděli ujít!

Z celkem 18-ti „zlatých žil“, které budou v rámci celkového pořadí OPEN v průběhu bikového dne v Doubravách rozděleny, jich má už 11 své jisté majitele. Tuto skutečnost už víme, stejně jako víme, že o zbývajících 7 „zlatých žil“  v neděli svedou rajdři  ještě hodně tuhé boje… Neprávem ale trochu stranou zůstalo pořadí mužů ELITE v rámci hodnocení Grand Slam a já si nyní dovolím připomenout, že i zde je už před posledním závodem rozhodnuto. Jirka Ošťádal, již jistý majitel „zlaté žíly“ v kategorii mužů ELITE, si z Boskovic odveze i cenu pro vítěze Grand Slamu. Pravidelný účastník letošní MTB „Vrchoviny“ si to určitě zaslouží! Jako jediný z eliťáků dokázal na některé z dosud pěti odjetých Grand Slamových tratí vyhrát víc než jednou (zvítězil hned 2x, v Okrouhlé a v Bořitově, o zbylá tři prvenství se rozdělili Michal Kozel – Benešov, Dominik Prudek – Spešov a Ondra Fojtík – Valchov). Kdo uzavře seznam vítězů v Boskovicích? A ještě jedna důležitá skutečnost: protože finále v Boskovicích je oproti původnímu plánu posunuto o den, můžou se naši regionální bieři na GRAND FINAL den před tím „“rozcvičit v Radíkově u Olomouce, kde se v sobotu jede MTB XCO Krajský přebor mládeže Olomouckého kraje! Mrkněte na základní data dobře utajeného závodu:

  • Pořadatel – MG Bike ve spolupráci se Short Bike Academy Opletal
  • Datum konání – sobota 23.9.2017 od 8.00 hodin
  • Místo konání – Fort II Radíkov, za Sv. Kopečkem u Olomouce
  • Hlavní rozhodčí – Vladimír Opletal
  • Kategorie – od ročníků 2010 až po ročníky 1999
  • Kancelář závodu – Fort Radíkov, registrace od 8.00 hodin
  • První start – v 10.00 (přípravka 1), poslední ve 14.00 (junioři)
  • Startovné – 40 Kč žáci, 60 Kč kadeti, 80 Kč junioři