«

»

Cíl a start!

Vyhlášením nejlepších závodníků MTB Superior Poháru Drahanské vrchoviny 2017 na Plese cyklistů, který minulou sobotu pohostil kulturní dům obec Suchý, pomyslně definitivně skončil loňský, 16. ročník této bikové série. No a na stejné společenské akci – také pomyslně – odstartoval představením předpokládaných termínů letošní, 17. ročníku dnes už kultovní MTB „Vrchoviny“.

Terminová definitiva bude uzavřena po jednání zástupců pořádajících obcí, které proběhne ve čtvrtek, 1. února, odpoledne ve Valchově. Zde bude i dojednán přesný název pro letošek: pevnými partnery zústávávají  firma Superior a díky panu Tomáši Zachovalovi i Pivovar Ferdinand Benešov u Prahy. Ve hře jsou ale další dva potenciální partneři, které MTB „Vrchovina“ svým smysluplným záměrem a kvalitou organizace zaujala. Ve čtvrtek večer bude již vše nalinkováno přesně… Zatím neoficiální termínová listina je k prostudování zde: Termíny MTB Vrchoviny 2018

Vraťme se ale zpět do víru slavnostního večera minulou sobotu v kuturáku obce Suchý. Vůbec poprvé v šetileté historii Plesu cyklistů se nám poštěstilo, že hosty programu byli hned dva Mistři světa: kolínská Sabina Juránková (kategorií kadetka – čtyřnásobná světová šampionka v aerobiku) a z Plesu cyklistů z r. 2015 nám již dobře známý blanenský Václav Kolář (kategorie muži ELITE – devítinásobný Mistr světa v biketrialu). A byli to právě oni, kdo svým skvělým mistrovstvím, kterému jsme měli možnost zatleskat v průběhu večera hned čtyřikrát, dali sportovní společenské akci ten správný náboj! A byli to – zcela po právu – také právě oni, kdo dekorovali v úvodní části večera nejlepší bikery v pořadí obce za r. 2017! Čtyři fotogalerie z letošního plesu cyklistů jsou k omrknutí zde: