«

»

Červnová MTB trilogie!- 2

Jednotlivé díly červnové „Vrchovinové“ MTB trilogie se budou – jak už jistě tušíte – jmenovat: Protivanov, Benešov, Žďárná. Zatím, co v Benešově se podařilo závody uspořádat i v „COVIDových“ letech 2020 a 2021, v Protivanově a ve Žďárné tomu COVID zabránil a s těmito dvěma jinak pravidelnými  pořadatelskými týmy se tedy  potkáme po dvouleté pauze. 

Na „dostřel“ a jako první na řadě je aktuálně Protivanov v Olomouckém kraji, kde jsou už přípravy na akci v plném proudu. Organizační tým i letos funguje  v osvědčené sestavě pod taktovkou starostky městysu Broňky Krénarové a jejího „výkonného důstojníka“ Libora Bílka. Pořadatelé jsou letos nuceni pozměnit trať: traťová sekce okruhu za bývalým tréninkovým škvárovým fotbalovým hřištěm, kterou pravidelně jezdily kategorie od 9-ti let a starší (včetně štafet) už do okruhu začleněna nebude a pojede se její redukovaná verze přes obecní stavební pozemky. Toto bude ale jediná zásadní změna: nejatraktivnější traťová pasáž – „Irská lavice“ (přejezd zatravněného objektu vodojemu) – v tratích pro kategorie od 9-ti let a starších zůstává vřazena beze změn.

Z r. 2019 by měli v elitních kategoriích žen a mužů navazovat na svoje vítězství – rajdři z TÜV SÜD Rusava Bike Team: Radim Konečný a Sylvie Červená. Ale vzhledem ke skutečnosti, že tyto dva bikery jsme už delší dobu na startu MTB „Vrchoviny“ neviděli, dá se předpokládat, že letošní Velká cena Protivanova zažije v elitních kategoriích úplně jiné vítěze.  Určitě nás čeká opět napínavý závod štafet a také jsme zvědavi, zda dorazí – tak jako do Ořešína – silný oddíl SKI Velo neslyšících Olomouc. Uvidíme v sobotu… Ani Protivanov si tedy nenechte ujít a jako do Ořešína, i sem přivezte hodně sluníčka!   Zde mrkněte na oficiální propozice  rozpis-protivanov-2022    , a tady studujte definitivní  konfigurace tratí: