«

»

Buková hlásí: připraveno!-2

Už jen desítky hodin nás dělí od šestého závodu 17. ročníku MTB Superior-COLORprofi Poháru Drahanské vrchoviny, který pohostí v sobotu obec Buková. Tratě jsou již označeny a dle agenturních zpráv mnozí závodníci toho již využili k pilnému tréninku. Nakonec došlo na základě připomínky hlavní rozhodčí k zásadní změně v délce  a konfiguraci malého okruhu, též střední a velký okruh doznávají dílčích délkových změn.

Děti kategorií do 6-ti let a 7-8 let se letos v Bukové oproti loňsku svezou víc, když nově postavený okruh o délce 950m je zavede hodně mimo prostor startu a cíle. I délka střední tratě se zvýšila z 2000m na 2500m a velké kolečko má letos oproti loňsku „k dobru“ 200m. Pevně věříme, že tyto změny povedou po všech stránkách  ke zkvalitnění jednotlivých závodů. Zde je „posvěcená“  verze inovovaných  propozic: 6. PDV2018_Buková_propozice_10_8  ve které už jsou  traťové změny zohledněny. I letos se v Bukové objeví na startu borci „těžkého kalibru“. V závodě mužů ELITE přijede prvenství obhajovat Emil Hekele (Stevens Bikes – Emilio Sport) a na startu ho doprovodí jeho kamarád, rajdr z Dánska, který byl v minulosti dokonce ve své zemi národním cyklokrosovým šampionem! Takže je na místě otázka? Ovládne zahraniční borec závod elitní kategorie mužů, podobně jako se to podařilo Slováku Filipu Sklenárikovi nedávno na MTB „Vrchovině“ ve Valchově?

No a dalším důvodem, proč si nenechat ujít letošní „Vrchovinu“ v Bukové je skutečnost, že v závodě juniorů / kadetů spolu svedou souboj dva borci z absolutní české špičky: Tomáš Tlamka „Contador“ (Nutrend Specialized Team – 6. místo na nedávném MTB MČR v Peci pod Sněžkou,  bude zde obhajovat prvenství z loňského roku, určitě si vzpomenete na jeho souboj o zlato s Dominikem Horákem – loni závodícího za Short Bike Academy Opletal) se utká v sobotu v přímém souboji s úřadujícím Mistrem ČR z Pece pod Sněžkou v kategorii kadet – Honzou Zatloukalem (toho času již též Nutrend Speialized Team). Skutečně lákavé „menu“ bikovým „gurmánům“ nabízí  blížící se MTB „Vrchovina“ v Bukové… Mrkněte i na plánky tratí:

  • Malý okruh

  • Srřední okruh

  • Velký okruh