«

»

„Bajky“ míří na Malou Hanou!

Městys Knínice můžeme geograficky označit jako bránu, či spojovací most mezi   regionem Malá Haná  a regionem Boskovicko. Letos už po šesté se zde pojede MTB „Vrchovina“ a nutno zdůraznit, že od samotného počátku historie tohoto závodu jsou místní tratě u bikerů ve velké oblibě. Okruhy, které konfiguroval v r. 2017 erudovaný stavitel tratí Vlastimil Odehnal, jsou velmi citlivě zasazeny do obecního lesa a členitého, převážně lesního terénu, se vyznačují  parádními technickými pasážemi. Postupně byly místními pořadateli v čele s Vláďou Janovským a Michalem Štolfou velmi citlivě doplněny o umělé „vychytávky“, kterým vévodí dnes už legendární traťová pasáž „Stone river“ – neboli „Kamenná řeka“!

Knínické tratě dostaly brzy přezdívku „Val di Sole“, protože bikeři v nich spatřují tak trochu analogii s legendárními tratěmi v Alpském údolí v severní Itálii, které více-méně pravidelně hosti závody Světového poháru horských kol.  Zcela po zásluze obdržely brzy  tratě v Knínicích pro svoji náročnost v rámci seriálu MTB „Vrchoviny“ status závodu „Grand Slam“, tedy status závodu vyšší obtížnosti.

No a právě zde se letos  poslední srpnovou sobotu sjedeme – sejdeme  a budeme zvědaví, jak se dále budou postupně vyjasňovat tajenky v jednotlivých kategoriích, co se týče celkových vítězů jak v pořadí OPEN, tak i v pořadí OBCE. V elitních kategoriích mužů a žen by zde měli z loňska obhajovat prvenství Petr Šich (MORAVEC Team) a Pavlína Maráčková (SK Jiří Team) a vše nasvědčuje tomu, že bychom se s oběma těmito bikovými veličinami mohli uvidět v Knínicích i letos. Pavlínka „vymetá“ letošní „Vrchovinu“ docela pravidelně a  v průběžném pořadí je lídrem své kategorie. Měla by se na startu objevit už i z toho důvodu, že vítězka z posledního závodu v Kořenci, Hana Krejčí (Open Cycling Academy) si také určitě ještě pomýšlí na zisk nejcennějšího poháru! Snad se tedy můžeme těšit v Knínicích i na případný přímý souboj těchto dvou borek!

Zpět v boji o přední příčky v kategorii muži ELITE je po suverénním vítězství v Kořenci i Petr Šich, který většinu sezóny musel ze zdravotních důvodů vynechat. Na Kořenci se však představil v parádní kondici a že bude útočit na prvenství i v Knínicích, tím si můžete být jisti. No a očekáváme samozřejmě start i dosavadního lídra této kategorie – Adama Sekaninu (Pell´s Factory Team), vítěze závodů z Benešova a Žďárné. Když k tomu připočteme, že krátké soustředění zakončí knínickou „race“ i renomovaný bikový tým SPORTREG z Nového Města na Moravě, je na kvalitní „bajking“ v sobotu na tratích „Val di Sole“ bezesporu „zaděláno“!

Zde studujte už „ostré“, rozhodčími posvěcené propozice PDV-2022_Knínice a níže mrkněte na traťové konfigurace. Ty vychází z loňských plánků, dílčí korekce nejsou ještě vyloučeny. A už jenom doplním, resp. připomenu, že parkování bude opět (pořadatelé neohlásili změnu oproti minulým rokům) na louce pod cílovým prostorem: když pojedete od Šebetova, tak odbočíte na parking před Knínicemi vlevo, když pojedete od Boskovic, projedete celé Knínice a za obcí odbočíte na parking vpravo. Takže v sobotu!  Opět se na  Vás těšíme!

Plánky tratí: